Genel

Silindir Kutu Yapımı

silindir-kutu-imalati

Silindir kutu imalatı karton kutu üreticilerinin kartonu veya oluklu mukavvayı hammadde olarak kullanmasıyla başlamaktadır. Silindir karton kutular, çarpma ve dağılmaya karşı özel koruma gerektiren ürünlerin saklanmasına yönelik çözüm imal edilmiştir. Silindir kutu yapımı şablon hazırlığı ile başlar ve nihai ürünle sonlanır. Tasarım kolu bittikten sonra belirlenen ölçülerde, boyutlarda ve istenen modelleme ile kesim işlemine geçilir. Silindir kutu üretim aşamaları kısaca şu şekilde özetlenebilir:

 1. Oluklu mukavva üretimi
 2. Silindir kutu şablonu hazırlama
 3. Kesim
 4. Rulo oluşturma
 5. Sabitleme

Kartondan Silindir Yapımı

Karton malzemeden silindir kutu üretim süreci yukarıda özetlendiği gibi devam eder. İmalatın başlangıcı oluklu mukavvanın imal edilmesidir. Karton kutu üreticileri istenen kutu kalınlık ve renk gibi detaylarına göre oluklu mukavvayı imal ederek hazır eder. Hazır olan hammadde ardından şablon hazırlanır ve imalat aşamaları takip edilerek nihai ürüne ulaşılır.

Üretim sürecinde ürünün kendinden kapaklı ya da kapaklı olması gibi detaylar farklı işlem aşamalarının sürece dahil olması ile sonuçlanır. Kartondan gövdeye sahip yuvarlak kutularda kapak için karton, plastik veya metal kullanılır. Kutunun kullanım amacı ve hedeflenen saklama koşulları doğrultusunda kapak detayı ürüne eklenerek kullanışlılığı artırılır. Kapak tasarımı da gövde ile bir uyum yakalamalıdır. Gövde ve kapakta yakalanan görsel bütünlük, üreticinin kalitesini ve imalat becerilerini gösterir.

Yuvarlak Kutu Yapımı

Yuvarlak kutu imalatı mukavvadan ya da birinci sınıf kalitede Kraft kağıttan yapılır. Ürün özellikleri, uygulanacak desen ve baskı gibi detaylar doğrultusunda hammadde seçilir. Yuvarlak kutular özel geometrik çözüm gerektiren sektörlerin ihtiyacını karşılamak adına imal edilir. Çarpmaya ve dağılmaya karşı kullanıldığı ürünü muhafaza eden ambalajlar, su ve neme karşı koruma sağlar. Kapak tipine bağlı olarak hava geçirgenliği düşen ürün, uzun süre raflarda müşteri ile buluşmayı bekleyebilecek ticari ürünlerin kullanımı için tercih edilebilir.

Silindir Karton Kutu Modelleri

Silindir karton kutu modelleri zaman içinde gelişim göstermiş kutu modellerindendir. Asli ihtiyaç modeli halinden çıkarak farklı alanlarda da kullanılması ile modellerinde çeşitlilik artmış bir kutu şeklidir. Silindir karton kutu modellerinin kullanım alanlarının genişlemesiyle pek çok çeşidi ortaya çıkmıştır. Bu modellerden bazıları şunlardır:

 • Silindir Kapaklı Kutu
 • Silindir Baskılı Karton Kutu
 • Silindir Asetat Kutu
 • Silindir Renkli Kutu
 • Silindir Postüp Kutu
 • Kraft Silindir Kutu
 • Metal Kapaklı Silindir Kutu
 • Plastik Kapaklı Silindir Kutu
 • Karton Kapaklı Kutu
 • Hediyelik Silindir Kutu

Silindir Karton Kutu Toptan

Toptan silindir karton kutu satışı ambalaja daha az ödeme yapılması anlamına gelir. Çevre dostu olması ve kaliteli ambalaj tipi olan yuvarlak kutular, firmalara özel toplu alımlarda uygulanan indirim oranları ile düşük fiyattan satın alınabilir. Silindir kutu yapımı üstlenen firmalardan toplu alım yolu ile ekonomik koşullarda ambalaj tedariki yapılabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir